Лекторій
Історії речей
в дизайні

Історія 6

Історії про предмети в сервіровці столу. Тонкощі французького етикету
31.07.2021 (суббота)
16:00
(тривалість до 3 годин)
ТЦ Домосфера,
Столичне шоссе, 101, 3й поверх, D.HUB
Програма
Ми в гостях у справжнього француза, в київській квартирі царського будинку, але зі істинним французьким шармом!
Франція іздавна славетна як країна витонченних вишуканих манер, елегантності й особливого вміння, а їх знамените "мистецство жити" проявляється у всьому, в тому числі й в умінні гарно сервірувати стіл, традиції для якого складалися віками.

У цей вечір, ми разом з Матьє Арденом будемо звертати увагу на кожну деталь для створення затишного, вишуканого вечора у французькому стилі.
Навіщо правила етикету за столом? Елементарні правила повинні знати всі. Для того, щоб відчувати себе вільно і впевнено в суспільстві, недостатньо пам'ятати, в якій руці і як саме тримати ложку. Тому варто вивчити правила більш докладно. Мистецтво накривати на стіл полягає не тільки в тому, як правильно розставляти тарілки і розкладати прилади, важлива кожна дрібниця - закони етикету створюють особливу атмосферу трапези. Чи знали ви, що подають страви з лівого боку від гостя, а розливають напої - з правого?

Все в житті француза має бути комільфо (тобто робитися, як годиться).
У Франції в декорі столу прийнято активно використовувати текстиль. Гарний тон - це скатертина: з нею навіть звичайний сніданок перетворюється на маленьке свято.
Проведемо гру-практикум: дізнаємося про столові приробори, серветки, етику поведінки, про інтер'єр під час застілля, тощо.

Також пропонуємо частування: кава, чай, пиріг за рецептом Матьє Ардена.
Вартість
750 грн.
Фотозвіт:
Хочете дізнатись, що буде далі?
Про лекцію
ГІД по ІСТОРІЇ ВИШУКАНОСТІ, КРАСИ та ЕЛЕГАНТНОСТІ в МОДІ та ДИЗАЙНІ

При згадці терміна "гобелен" кожен з нас миттєво малює в уяві свою картину. Перше - Франція, відразу ж спадає на думку, мануфактури, замки, лицарі, палаци, кропітка праця, історія, традиції. Гобеленове ткатцво - подорож крізь століття. Саме завдяки вишуканим виробам, гобелен і в наш час цінується як благородна та вишукана прикраса інтер'єру. Відродження інтересу до гобелену не дивує. Фактурність, колірна насиченість, цінність ручної праці перетворюють гобелен в один з найбільш яскравих емоційних акцентів інтер'єру.

Організатори
Проєкт «Культурний код», Galleria Viardi
Історії, що відбулися: